Uçmam için Koş!

Kategori: Haber
Etiketler:


Şah kartallar tehlike altında.

Her yıl Anadolu ve Trakya’da en az 100 noktada şah kartal yavruları doğuyor. Yuvaların yıkılması, yuva ağaçlarının kesilmesi ve elektrik çarpmaları sonucunda kartallar ve yavrularının onlarcası ölüyor. Doğa Derneği’nin amacı, şah kartallar için fırtınada yıkılmayacak yapay yuvaların yapılması, şah kartallarla yaşayan yöre halkı ile çalışmak ve arazilerinde şah kartal yuvası olan çiftçilerle kartalların korunması için ortaklıklar kurmak.

Yaptığımız çalışmalar, Anadolu’da biz henüz keşfedemeden yitirdiğimiz onlarca daha yuva olabileceğini gösteriyor. Bu yuvaların bulunması ve her yavrunun korunması kartalların geleceği için hayati önem taşıyor.

Doğa Derneği, Adım Adım ile topladığı bağışları, bir şah kartal yavrusunun uçana kadar güvenliğinin sağlanması için yapılacak çalışmalarda kullanılacak. Yapılacak çalışmalar şah kartallarla birlikte yaşayan yöre halkının konu hakkındaki hassasiyetinin artırılmasını hedefliyor ve yapay yuva kurulması, sağlamlaştırma gibi önlemleri içeriyor.

Kartalların uçması senin koşmana bağlı.

Bizimle uçar mısın?

***

Siz de, 13 Kasım 2016, Pazar günü yapılacak 38. İstanbul Maratonu’nda bizimle birlikte şah kartallar için  koşarak&yürüyerek  bağış toplayabilir, şah kartalların özgürce yaşamlarına devam etmelerine destek olabilirsiniz.

Nasıl mı?

1. www.istanbulmarathon.org‘dan maraton kaydınızı 15 Ekim 2016 tarihine kadar yaptırın. Koşamam ama yürürüm diyorsanız halk koşusu kayıtlarının açılmasını takip edin.

2. Bağış kampanyanızı oluşturmak için ipk.adimadim.org adresinde bir profil oluşturun.

3. adimadim@dogadernegi.org adresine mesaj atarak bizimle bağlantıya geçin.

4. Şah Kartallar için koşacağınızı sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın.

5. Aileniz, arkadaşlarınız, sevdiklerinizden oluşan bir liste hazırlayın. Maratondan iki hafa önce göndermeye başlamak üzere “sizi desteklemeleri için Doğa Derneği’ne  bağış yapmalarını rica eden” bir mektup hazırlayın.

6. Maratondan iki hafta önce bağış kampanyanızı başlatın. Hazırladığınız mektubu arkadaşlarınızın ismine hitaben ayrı ayrı yollayın,  arayın, sosyal medya hesaplarınızdan paylaşın.

7. Kafanıza takılan her türlü soru için bizi arayın.

İletişim: Yeşim Erbaşol / 0532 304 4877

Yorum yapılmamış

Yorum Bırak

Change this in Theme Options
Change this in Theme Options